13 kwietnia 2011

Czy podłoża ADA są napromieniowane?

Zaraz po trzęsieniu Ziemi w Japonii zrobiło się bardzo gorąco, zamknięto nawet galerię ADA i powstały liczne spekulacje i plotki, że podłoża Aqua Design Amano mogą być napromieniowane. Dziś znamy oficjalne stanowisko firmy ADA dotyczące podłoży Aqua Soil. Firma informuje nas, że władze lokalne i państwowe sprawdzają poziom napromieniowania co godzinę i że nie widać żadnych niepokojących wartości napromieniowania w miejscu wydobycia. Poza tym pracownicy nie wydobywają gleby każdego dnia i aktualnie przetwarzają glebę wydobytą jeszcze przed trzęsieniem ziemi. W związku z tym cała seria Aqua Soil pozostaje nadal idealnym substratem do użytku w akwarium. 

Oficjalne stanowisko już znamy. Nie mniej jednak zamieszczam link do krótkiego filmiku, w którym można zauważyć, że promieniowanie dotknęło wszystkich na całej kuli ziemskiej. Kliknij, aby zobaczyć filmik.

Moim zdaniem na dzień dzisiejszy śmiało można kupować podłoża ADA. Są zapasy w sklepach i znamy oficjalne stanowisko firmy ADA. Gdyby coś się diametralnie zmieniło na pewno Was o tym poinformuję!

Spodobał Ci się ten wpis? Kliknij "Lubię to"!