20 lutego 2013

Dyfuzor ZEN Rośliny Akwariowe - recenzja + filmik

Od dłuższego czasu użytkuję dyfuzor ZEN produkcji Rośliny Akwariowe i chcę się podzielić moją opinią. Przedstawiam krótką recenzję oraz filmik prezentujący możliwości tego dyfuzora.

 
Na początek podstawowe dane. Używam dyfuzora podwieszanego o długości około 25 cm i średnicy spieku 25 mm. Jest w całości wykonany ze szkła. Nie wymaga dodatkowych przyssawek.

Kupując w sklepie RA są zawarte zasady korzystania z dyfuzora wyposażonego w spiek ceramiczny.
Przed podłączeniem do zestawu dyfuzor należy moczyć przez 2-3 godziny w czystej wodzie aby uaktywnić całą powierzchnię dyfuzyjną spieku Należy unikać zbyt dużego przepływu gazu, odkręcenie reduktora na zbyt duże ciśnienie może uszkodzić kanaliki w spieku. Należy regularnie czyścić dyfuzor w środkach przeznaczonych do akwarium, zastosowanie tych preparatów nie uszkodzi spieku i pozwoli zachować długotrwały efekt dyfuzji CO2.
Dyfuzor tani nie jest, dlatego skrupulatnie stosuję wspomniane zasady, dzięki czemu mam nadzieję że przedłużę prawidłowy efekt dyfuzji CO2. Jedynie do czyszczenia używam wody utlenionej, która świetnie spełnia swoje zadanie (klikając tutaj przeczytasz ten artykuł).

 
Uważam, że warto wydać 85 zł na ten dyfuzor, gdyż naprawdę świetnie rozpuszcza CO2, leci drobna, gęsta mgiełka. Czyszczę go raz w tygodniu, gdyż lubię mieć czyste rzeczy :-) Efekt mgiełki można zaobserwować na poniższym filmiku.Mam nadzieję, że choć trochę mój filmik oraz krótki opis pomogły Ci w doborze odpowiedniego dyfuzora do akwarium.
Zapraszam do komentowania!

Spodobał Ci się ten wpis? Kliknij "Lubię to"!