21 maja 2013

Lampy LEDDY od Aquael

Lampy LED wkroczyły już na dobre w akwarystyczny świat. Wiele firm oferuje oświetlenie na bazie lamp LED, które odznaczają się wysoką wytrzymałością i żywotnością. Podobnie jest i w tej sytuacji. Aquael postanowił wypuścić kolejne oświetlenie w wersji LED.

 
Wprost ze strony internetowej możemy przeczytać:
Lampy LEDDY to przełom w akwarystycznej technice oświetleniowej. Mają postać płaskich, aluminiowych listew o długości 390, 500 i 540 mm (przystosowane do zbiorników o szerokości odpowiednio 40, 50 i 60 cm). LEDDY 390 jest wyposażony w dwie, zaś LEDDY 500 i 540 w trzy diody LED po 3W każda o podwyższonej emisji świetlnej. Łącznie dają ilość światła porównywalną z tradycyjną 24-25-watową (LEDDY 390) lub 36-watową (LEDDY 500 i 540) świetlówką akwarystyczną. Co więcej, nowe lampy zużywają bardzo mało energii oraz posiadają wyjątkowo długą żywotność (do 50 tys. godzin). Barwa światła została dobrana w taki sposób, aby doskonale odwzorowywała i podkreślała naturalne kolory roślin i ryb (temperatura barwowa ca 6500K). Dzięki nowemu oświetleniu zestaw jest wspaniale oświetlony zużywając przy tym minimalną ilość energii i obniżając tym samym nasze rachunki ze energię elektryczną.
Montaż nowych lamp jest wyjątkowo prosty i może być realizowany na trzy sposoby. Każda z lamp wyposażona jest w adaptery umożliwiające jej instalowanie w oprawach świetlówkowych zamiast świetlówek w tradycyjnych pokrywach akwarystycznych. LEDDY 390 można instalować w ten sposób zamiast świetlówki T8 15W, LEDDY 500 zamiast świetlówki T5 24W, zaś LEDDY 540 zamiast świetlówki T8 18 W. Drugi sposób instalacji polega na zastosowaniu podpórek przystosowanych do zakładania bezpośrednio na krawędzie zbiornika. LEDDY 390 można zainstalować w ten sposób na zbiorniku o szerokości do 44 cm (lub krótszym), LEDDY 500 na zbiorniku do 55 cm, zaś LEDY 540 na zbiorniku do 60 cm. Trzeci sposób montażu polega na zastosowaniu podwieszanych uchwytów, za pomocą których można przykleić listwy do wewnętrznej strony dowolnej pokrywy akwariowej. Tak szeroka gama możliwości czyni lampy LED wyjątkowo uniwersalnymi i przydatnymi w bardzo wielu modelach i rozmiarach zbiorników akwariowych.
Lampy LEDDY charakteryzują się:
  • nowoczesnym, energooszczędnym oświetleniem LED
  • naturalnym barwom ryb i roślin
  • trzy sposoby instalacji (adapter T5/T8, wieszak do pokrywy, stojak na akwarium)
  • bardzo długa żywotność
  • wyjątkowo wysoka wydajność świetlna
  • energooszczędnością

 
Źródło: Aquael
Spodobał Ci się ten wpis? Kliknij "Lubię to"!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz