18 czerwca 2013

Najczystsze jezioro na Świecie


Prezentuję najczystsze jezioro na Świecie - Blue Lake. Jezioro położone jest na Wyspie Południowej w Nowej Zelandii. Są to pierwsze w historii zdjęcia z nowo odkrytej cud przyrody podjętego przez Klaussa Thymana.
Stwierdzono, że przejrzystość Blue Lake wynosi aż 76 metrów, w porównaniu do wody destylowanej która wynosi 70 - 80 metrów.
 
Jezioro jest w strefie prawnie chronionej, na którą jest ciężko się dostać, nie mówiąc już o nurkowaniu i robieniu zdjęć podwodnych.

Współpracując z Departamentem Nowej Zelandii oraz plemionami Maori i Ngati Apa, fotograf Klauss dostał jako pierwszy pozwolenie na nurkowanie oraz wykonanie podwodnych zdjęć.

Blue Lake znajduje się 1200 m n.p.m. a dopływ wody do jeziora stanowi inne wyżej położone jezioro. Ponadto jezioro jest usytuowane powyżej linii drzew, co przyczynia się do utrzymania czystości w zbiorniku.
 
Ciekawostką jest, że woda w zbiorniku ulega całkowitej podmianie w ciągu 24 godzin, nawet po intensywnej ulewie przejrzystość zostaje przywrócona w zaledwie kilka dni.

Galeria zdjęć

Czy Ty również uważasz, że te jezioro to prawdziwy cud przyrody?

Źródło:Guardian
Spodobał Ci się ten wpis? Kliknij "Lubię to"!