1 lipca 2013

BOYU FS-120 - test wentylatora

test wentylatora Boyu FS-120
http://www.boyuaquarium.com/en_ArticleShow.asp?ArticleID=1959, dostęp: 26.06.2013.

Zakupiłem w ostatnich dniach wentylator chłodzący BOYU FS-120. Postanowiłem przeprowadzić test i podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami. Jeśli posiadacie taki wentylator poproszę o Wasze opinie na jego temat.

 
Boyu FS-120 to wentylator akwarystyczny, którego zadaniem jest chłodzenie wody w zbiornikach. Letnie upały oraz źródła światła emitujące duże ilości ciepła mogą spowodować niebezpieczny dla ryb ozdobnych, skorupiaków czy korali wzrost temperatury wody.

Boyu FS-120 jest wydajnym wentylatorem charakteryzującym się cichą pracą, wszechstronną regulacją oraz dużą wydajnością.

Parametry Opis: 
Firma BOYU 
Model FS-120 Volt AC230/115V 
Freq 50/60Hz 
Power 0.14A 
Current 15W 
Size 172x120x116 
Średnica wentylatora 120mm 

Moje spostrzeżenia
Plusy:
  • elementy plastikowe wykonane z dobrego tworzywa,
  • pewne mocowanie na bocznej szybie poprzez dwie plastikowe śruby,
  • bardzo cicha i kulturalna praca wiatraka. 
Minusy:
  • Obudowa wiatraka metalowa dość ciężka jak na sprzęt montowany na boczną szybę. Powiem szczerze, iż po wyjęciu wentylatora z pudełka trochę się przestraszyłem jego wagą. Moim zdaniem powinna być wykonana też z plastiku tak jak reszta wentylatora. 

Chłodzenie:
Wentylator jest używany w krewetkarium 30L, więc spadek temperatury jest dość szybki. W ciągu godziny temperatura spadła z 26,6°C do 24,9°C.
 
Dodam jeszcze iż przy zakupie tego urządzenia powinniśmy dokupić termostat(chłodzenia) na którym możemy ustawić pożądaną temperaturę.

Autorem testu jest czytelnik o nicku: kamil_waw. Dziękuję mu bardzo za przeprowadzenie testu.

Informuję, że różne podobne akcesoria do akwarium możesz kupić w korzystnych cenach klikając na ten link: Akcesoria akwarystyczne

Spodobał Ci się ten wpis? Kliknij "Lubię to"!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz