30 kwietnia 2010

Aquael Shrimp Set 20 - recenzja + zdjęcia

Jak zapewne wiecie, Aquael całkiem niedawno wypuścił na rynek nowy zestaw akwarystyczny Shrimp Set(10, 20, 30). Jako raczej grzeczny syn i zapalony akwarysta dostałem takowy zestaw ("dwudziestkę") jako prezent urodzinowy. Przegrzebując zakamarki forum znalazłem kilka postów, z których można wywnioskować, że chcemy na temat tego zestawu coś wiedzieć i tak oto ja, przyszedłem by was wybawić. 

A więc, wpierw spis treści:
  1. Dane techniczne
  2. Zawartość zestawu
  3. Akwarium i przynależności
  4. Oświetlenie
  5. Filtracja
  6. Ogrzewanie
  7. Et cetera
  8. Werdykt 

 
1. Dane techniczne
Akwarium było projektowane z myślą o akwarystyce roślinnej i hodowli krewetek, więc dane techniczne są w tym przypadku zadowalające:
Wymiary akwarium: 25x25x30(szer. x głęb. x wys.), co daje brutto 18.75l
Filtr: 4W ; 400l/h
Grzałka: 15W
Oświetlenie: 11W, co daje 0.55W/l, danych dotyczące lumenizacji itp. brak
Łączna moc zestawu: 29.7W
Napięcie 230/50 (V/Hz)  


 
2. Zawartość zestawu
W skład zestawu wchodzą:
-zbiornik akwariowy
-narożnik ochronny dolny z taśmą samoprzylepną - 4 szt.
-narożnik ochronny górny - 4 szt.
-szyba nakrywowa
-filtr PAT-MINI
-Grzałka HEAT-ZONE
-lampa SHIRMP SET LAMP (IP67 i IP20)
-pokarm dla krewetek CRUSTABS w saszetce - 1szt.
-instrukcje obsługi 

3. Akwarium i przynależnościZacznijmy od akwarium. Jak zapewnia producent, jest ono zrobione ze szkła o zwiększonej przezroczystości, zostawiam to bez komentarza, oceńcie sami: 

Razem z akwarium dostajemy szybę nakrywkową, jest ona przejrzysta, z przyklejonym, wygodnym uchwytem dla dwóch palców, tylko łatwo zbiera się na niej kurz. 

Następnie pod ostrzał idzie silikon, którego jest wręcz zbyt dużo, wystaje ze wszystkich stron, jest czarny, ale czego można się spodziewać po zwykłym akwarium Aguaela

 4. Oświetlenie


5. Filtracja
W zestawie znajduje się w miarę wydajny filtr gąbkowy z akcesoriami(jak pisze producent: regulator napowietrzenia, wieszak, rurka zasysająca, końcówka napowietrzająca, zwężka Venturiego i końcówka sterująca). Filtr można łatwo rozebrać na części, na obudowie znajduje się kilkustopniowa regulacja.  Jedyny mój zarzut kieruję w stronę gąbki. Czytałem gdzieś informację od Aquaela brzmiącą "gąbka o drobnych oczkach zabezpieczająca larwy krewetek przed dostaniem się do wnętrza filtra". Zaiste, ma drobne oczka, ale krewetki i tak się do niego dostaną, czemu? Spójrzcie sami: 

Gąbka jest ścięta z jednej strony na łyso, gdzieniegdzie jej szerokość wynosi "pół oczka", a to chyba wystarczy, by nawet niezbyt małe krewetki się tam przedostały. Warto więc kupić pełnowymiarową gąbkę za kilka złotych, chyba że od razu planujemy zainwestować w coś lepszego(kaskada, kubełek). 

6. Ogrzewanie
Tu niezbyt dużo do pisania. Grzałka bez termostatu i termoregulacji, muszę za to pochwalić solidne wykonanie i plastikową obudowę. Zdjęć brak, gdzieś zaginęły...

7. Et Cetera 
Pora na resztę rzeczy znajdujących się w zestawie, szybko, bez rozpisywania (bo jest to niepotrzebne ).

Instrukcje, jest ich cała masa, być może uda mi się je zeskanować, ale to raczej zbędne, chyba że będziecie chcieli. Na tyle każdej z nich jest nadrukowana gwarancja producenta, dwuletnia. 

 Znajdzie się też etykieta gwarancyjna na akwarium:
Dołączony pokarm CRUSTABS nie grzeszy smakiem , nie jest zbyt zdrowy, ale za to dostajemy go dużo i wydaje się dobrą wyżerką dla krewetek, które chętnie go spożywają. Taki fast-food.

Nie wiem czy wszystko jest dobrze zapakowane, bo w sklepie był tylko jeden egzemplarz, wystawowy, i nie mieli w dodatku do niego pudełka, więc zapakowali wszystko bez styropianu i takich tam do pudełka po Shrimp Set 30. 


7. Werdykt
Sprawdzi się świetnie w rękach nowicjuszy oraz tych wymagających nieco więcej. Wystarczy na oświetlenie i zapewnienie filtracji wielu mniej i bardziej imponujących roślin, nie grzeszy ceną, w dodatku kształt typu cube jest coraz popularniejszy wśród akwarystów. Polecam


A oto kilka zdjęć mojego zestawu stojącego w pokoju, już niedługo zostanie urządzone i ożywione, wyczekujcie opisu. Narazie się nie zdradzę, ale mogę powiedzieć, że aranżacja już wstępnie obmyślona a wyposażenie dobrane.
 
Dziękuję serdecznie userowi ToMayz  za zezwolenie opublikowania tego testu.
Więcej możesz przeczytać tutaj:http://forum.roslinyakwariowe.pl/viewtopic.php?t=29705&highlight=

 
Spodobał Ci się ten wpis? Kliknij "Lubię to"!