26 marca 2013

Planta Gainer CAPS

Planta Gainer
Firma Aqua-Art wypuściła na rynek akwarystyczny kolejny nawóz dla roślin wodnych w postaci kapsułek. Widząc powodzenie kapsułek Ferka ww firma postanowiła podnieść rękawice do boju i zawalczyć o akwarystów i ich rośliny.

 
Planta Gainer
Przyjrzyjmy się bliżej kapsułkom. Wypełnione one są makroelementami (Azot, Fosfor, Potas), mikroelementami oraz biostymulatorami, które zapewniają właściwy wzrost systemu korzeniowego oraz zdrowy i intensywny rozwój roślin.

Sposób użycia: 
Przy pomocy pincety umieść kapsułkę w podłożu akwarium, bezpośrednio pod systemem korzeniowym wybranych roślin. Produkt rozpocznie swoje działanie bezpośrednio po zaaplikowaniu. Kapsułki należy umieszczać w odstępach od 10 do 15 centymetrów w zależności od gęstości nasady roślin. Dawkować co 4 do 8 tygodni w zależności od gęstości aplikacji oraz potrzeb roślin. 
Planta Gainer

Najlepiej używać razem z: 
Podłożami: Aqua Substrate oraz Aqua Substrate II+ oraz nawozami płynnymi z serii Planta Gainer: Carbo, Classic, K+, Ferro oraz pozostałymi produktami z linii Planta Gainer.


 
Uważam, że takie posunięcie firmy AA to bardzo dobry krok w przód. Jeśli chodzi o nawożenie poprzez kapsułki do podłoża to na chwilę obecną nie ma zbyt dużego wyboru. I dzięki właśnie takim pomysłom jest coraz więcej możliwości w sposobie nawożenia. Mam nadzieję, że kapsułki będą świetnie się spisywać oraz że cena będzie bardzo przystępna.

Źródło: Aqua-Art
Spodobał Ci się ten wpis? Kliknij "Lubię to"!