25 maja 2015

Ankieta: Jak duże masz akwarium?


Prezentuję wyniki dawno zamkniętej ankiety dotyczącej pojemności akwarium. W ankiecie wzięło łącznie tylko 24 akwarystów. A szkoda... Miałem nadzieję, że więcej osób zagłosuje. W dalszej części wpisu prezentacja ankiety.

Z ankiety wynika, że najwięcej czytelników (37% ankietowanych) posiada akwarium o pojemności 121l i więcej, natomiast tylko 3 akwarystów posiada akwarium o pojemności od 41 do 80l.


 

O czym to może świadczyć?
Nie od dziś wiadomo, że akwarium o większej pojemności wbrew pozorom łatwiej utrzymać, tzn akwaryści mało doświadczeni mają więcej miejsca na pomyłki. Również w takim akwarium możemy poszaleć z doborem obsady oraz co najważniejsze, możemy zaplanować sporo większą aranżację.

 

W małym akwarium nie ma miejsca na pomyłki. Wszelkie złe ruchy w nawożeniu szybko dają się we znaki. W małym zbiorniku musimy starannie wybrać odpowiednią obsadę, często może się zdarzyć że wybrana rybka oraz roślina akwarystyczna nie nadaje się do tego zbiornika z powodu rozmiarów.

Moim zdaniem akwaria o małej pojemności powinny prowadzić akwaryści bardziej doświadczeni, właśnie z powodów o których wspomniałem wyżej.

 

Drodzy czytelnicy, kolejną ankietę zamieszczę na facebook'u. Zobaczę, jaki będzie odezw i jestem ciekaw jak wypadną wyniki. W związku z tym już dziś zapraszam do odwiedzenia oraz śledzenia mojego profilu na fejsie. Poszukując na szybko informacji na temat ankiet na facebook'u prawdopodobnie nie można ich robić. Jeśli jednak jest inaczej, proszę zostaw komentarz.

Spodobał Ci się ten wpis? Kliknij "Lubię to"!